O Firmie

WOK sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma z polskim kapitałem. Zajmujemy się produkcją wysokiej jakości tektury falistej i opakowań kartonowych. Ponad 30-letnie doświadczenie na rynku opakowań, pozwoliło nam na dokładne zapoznanie się z potrzebami i oczekiwaniami naszych Klientów. Ze względu na zróżnicowane wymagania stawiane na rynku opakowaniowym, swoją ofertę dopasowujemy indywidualnie do każdego klienta, uwzględniając przy tym najbardziej efektywne rozwiązania. Priorytetem prowadzonych przez nas działań jest zaufanie i satysfakcja klienta, o których świadczy długotrwała współpraca z naszymi Kontrahentami.

Historia Firmy

2023

Rozwój parku maszynowego zgodny z wymaganiami Klientów

Zgodnie z zapotrzebowaniem na opakowania dedykowane do składania na automatach u naszych Klientów, rozwinęliśmy swój park o więcej maszyn tego typu mogąc uzyskiwać krótsze czasy realizacji.  

2021

Zautomatyzowanie logistyki wewnątrzzakładowej.

Oddanie do użytku nowego, w pełni zautomatyzowanego, magazynu wysokiego składowania wyrobu gotowego.  

2019

Rozwój parku maszynowego

Uruchomiona została kolejna maszyna zwiększająca naszą wydajność w produkcji opakowań klapowych, Martin FFG 1228. Zakończona została budowa nowego magazynu technicznego. Powiększono również powierzchnię pracowni technologicznej, w tym warsztatu produkcji klisz fotopolimerowych oraz zakupiono nowoczesny ploter. Zostało oddane do użytku nowe laboratorium kontroli jakości. Przebudowano linię pakującą, przez co poprawiła się jakość pakowania zewnętrznego palety.  

2018

Rozwój druku

W tym roku nasz park maszynowy wzbogacił się o nowoczesną drukarkę firmy Celmach. Końcem roku rozpoczęła się także budowa magazynu wysokiego składowania tektury, który pozwala nam zabezpieczyć produkcję na dłuższy okres, chociażby w przypadku nieplanowanych awarii.  

2017

Logistyka wewnętrzna

Jedną z ważniejszych inwestycji tego roku było oddanie do użytku magazynu wysokiego składowania wyrobów gotowych, który pozwala na magazynowanie 6000 palet. W IV kwartale rozpoczęliśmy prace modernizacyjne budynku administracyjnego, które zakończyły się na początku 2018r.  

2017

Automatyzacja WIP

Idąc za trendem automatyzacji produkcji, przebudowaliśmy system wewnętrznego transportu, ograniczając do minimum udział wózków widłowych. Ważnym zakupem zwiększającym elastyczność produkcji był automatu sztancujący Mastercut 2.1.  

2015

Magazyn wysokiego składowania

Następnymi etapami naszego rozwoju była budowa w pełni automatycznego magazynu wysokiego składowania wyrobów gotowych.  

2014

Nowa Tekturnica

Wiosną tego roku zakończyła się budowa nowej hali tekturnicy. Znalazła się w niej jedna z najnowocześniejszych w Europie maszyn renomowanej marki FOSBER produkującej tekturę falistą. W drugiej połowie roku oddano do użytku magazyn papieru, zwiększając tym samym powierzchnię głównej siedziby firmy do 20 tys m2. W tym roku uruchomiono również jedną z najbardziej innowacyjnych maszyn przetwórczych w przemyśle opakowaniowym - składarko-sklejarkę Bahmuller Turbox.  

2013

Projekt Unijny

Nasza firma dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz środkom budżetu państwa zakupiła składarko-sklejarkę oraz system magazynowania wyrobów. Czytaj Więcej  

2009

Rozwój parku maszynowego

Kolejne lata charakteryzowały się dynamicznym rozwojem dystrybucji w kraju. Podpisywaliśmy nowe kontrakty, realizowaliśmy coraz większe dostawy. W latach 2008-2013 następowało unowocześnianie parku maszynowego, które pozwoliło na osiągnięcie pokaźnych wyników produkcyjnych.  

2003

Nowa Lokalizacja

W roku 2003 rozpoczęto budowę drugiej siedziby firmy. Powstał nowoczesny biurowiec z dużą halą produkcyjną i magazynową, co pozwoliło nam na zwiększenie wydajności i jeszcze lepszą obsługę Klientów. Nastąpiło kolejne przyspieszenie ekspansji firmy na polskim rynku. Każdy z zakładów produkcyjnych miał wyspecjalizowany profil.  

1996

Pierwsza Tekturnica

Rosnące możliwości wytwórcze oraz poszerzający się rynek, dał nam impuls do wdrażania coraz poważniejszych inwestycji. Do najważniejszych z nich w latach 1996-1997 należy zaliczyć zakup pierwszej maszyny do produkcji tektury falistej.  

1991

Powstanie Firmy

Wytwórnia Opakowań Kartonowych jest firmą rodzinną, której początki sięgają 1991 roku. Firma zajmowała się wtedy głównie ręczną produkcją opakowań. Wraz z upływem lat rozszerzała swoją działalność, zwiększała moce produkcyjne, a także automatyzowała proces wytwórczy, umacniając tym samym swoją pozycję konkurencyjną na rynku.